e-Fanzin; Ver Lefter'e BlogVer Lefter'e bir grup Fenerbahçe taraftarının 2008 yazında çıkarttığı fanzinin adı oldu. Lefter'in adının kerteriz olarak alınması sadece kulübün ve ülkenin futbol tarihinin en parlak yıldızını yeniden ortaya sürmekle alakalı değildi kuşkusuz. Fanzin projesini gerçekleştirenler için Lefter, Fenerbahçe'nin ve bu toprakların kozmopolit mirasına duyulan sevdanın mücevheriydi; düşlem gücü ile alçakgönüllü bir karakterin yanyana gelebileceğinin göstergesiydi. Fenerbahçe spor kültürünü de biz hep böyle anladık; düşlem ile tevazunun yanyanalığı üzerinde dolaşan kara bulutların içinde hep ışığı aradık. Farklı imkansızlıklar nedeniyle basılı bir yayın sürekliliğine kavuşturamadık Ver Lefter'e'yi. Kimi zaman moral bozuklukları kimi zaman koordine olmakta yaşanan zorluklar kimi zaman ekonomik sorunlar sadece iki sayı üretmemize izin verdi.

Biz halen fanzinin kağıt kokusuna vurgunuz tabii; elimizde o kağıt tomarının tutmanın, sevdiklerimizle ve renktaşlarımızla paylaşmanın bambaşka bir haz olduğunu biliyoruz. Ama gündem hakkındaki tepkilerimizi, düşüncelerimizi seri biçimde paylaşıma sokabilmenin de arzusunu taşıyoruz bir yandan. Malum, dijital ortam iletişim konusunda daha önce hayal edilemeyen olasılıklar sunuyor insana. Biz de bunu değerlendirelim dedik ve fanzin'i şimdilik bir blog sayfasının bünyesinde nefes alır kılmak istedik.
Sporun ve futbolun endüstriyelleştirilmesine karşı insani değerlerin, taraftar kültürünün yanında duruyoruz, duracağız. Özgürlük, eşitlik ve adalet sürekli olarak izlemeye çalışacağımız ilkeler olacaktır. Fenerbahçe spor kültürüne bir renk katmaktır amacımız.

Yolumuz açık ve bereketli olsun.


0 yorum to "e-Fanzin; Ver Lefter'e Blog"

Biz, annelerinizin evden çıkarken konuşmayın dedikleri kötü çocuklarız...
Blogger tarafından desteklenmektedir.

Bizimle Ilgili

Mevzu

Setten Sarkanlar